CDRH127/LDNP-4R6NC
Description
FIXED IND 4.6UH 9.1A 13.8 MOHM
DataSheet
CDRH127/LDNP-4R6NC PDF
Type Description
Series:CDRH127/LD
Type:-
Material - Core:Ferrite
Inductance:4.6 µH
Tolerance:±30%
Current Rating (Amps):9.1 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):13.8mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max):0.315" (8.00mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
FIXED IND 470NH 9.2A 7.4 MOHM
FIXED IND 680UH 220MA 5.73 OHM
FIXED IND 8.7NH 1.5A 65 MOHM SMD
CDRH127/LDNP-4R6NC
CDRH127/LDNP-4R6NC
FIXED IND 4.6UH 9.1A 13.8 MOHM