SLQ36385A-1R0MHF
Manufacturer
ITG Electronics, Inc.
VIGOR # :
Description
1.0UH,12.0A,0.95M,INDUCTOR
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
SLQ36385A-1R0MHF PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:-
Inductance:1 µH
Tolerance:±15%
Current Rating (Amps):25 A
Current - Saturation (Isat):12A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):1.1mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test:500 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.354" L x 0.197" W (9.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.433" (11.00mm)