ELL-4FG1R5NA
Description
FIXED IND 1.5UH 1.7A 60 MOHM SMD
DataSheet
ELL-4FG1R5NA PDF
Type Description
Series:G
Material - Core:-
Inductance:1.5 µH
Tolerance:±30%
Current Rating (Amps):1.7 A
Current - Saturation (Isat):1.6A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):60mOhm
Operating Temperature:-
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max):0.047" (1.20mm)