CDH115NP-680KC
Description
FIXED IND 68UH 1.2A 160 MOHM SMD
DataSheet
CDH115NP-680KC PDF
Material - Core:Ferrite
Inductance:68 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):1.2 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):160mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:1 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.441" L x 0.433" W (11.20mm x 11.00mm)
Height - Seated (Max):0.205" (5.20mm)