CD30D22HF-6R8MC
Manufacturer
Sumida Corporation
VIGOR # :
Description
FIXED IND 6.8UH 1.28A 172 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
CD30D22HF-6R8MC PDF
Type Description
Series:CD30D22
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:6.8 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):1.28 A
Current - Saturation (Isat):1.28A
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):172mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.138" L x 0.118" W (3.50mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):0.098" (2.50mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
BSCQ000603031N8B00
BSCQ000603031N8B00
FIXED IND 1.8NH 640MA 120 MOHM
LQM18NNR27K00D
LQM18NNR27K00D
FIXED IND 270NH 50MA 800 MOHM
4922R-45L
4922R-45L
FIXED IND 4.7MH 103MA 37 OHM SMD
CD30D22HF-6R8MC
CD30D22HF-6R8MC
FIXED IND 6.8UH 1.28A 172 MOHM
5219672F
5219672F
LED RED DIFFUSED 5MM T/H
CABLE 4COND 4 AWG BLACK 1=1FT