CDRH4D28NP-330NC
Description
FIXED IND 33UH 560MA 331.3 MOHM
DataSheet
CDRH4D28NP-330NC PDF
Type Description
Series:CDRH4D28
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Material - Core:Ferrite
Inductance:33 µH
Tolerance:±30%
Current Rating (Amps):560 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):331.3mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.185" L x 0.185" W (4.70mm x 4.70mm)
Height - Seated (Max):0.118" (3.00mm)