CDR6D23MNNP-270NC
Description
FIXED IND 27UH 750MA 255 MOHM
DataSheet
CDR6D23MNNP-270NC PDF
Material - Core:Ferrite
Inductance:27 µH
Tolerance:±25%
Current Rating (Amps):750 mA
Current - Saturation (Isat):1.05A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):255mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.256" L x 0.256" W (6.50mm x 6.50mm)
Height - Seated (Max):0.098" (2.50mm)