CDRH125/LDNP-100NC
Description
FIXED IND 10UH 4.6A 29 MOHM SMD
DataSheet
CDRH125/LDNP-100NC PDF
Type Description
Series:CDRH125/LD
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:-
Inductance:10 µH
Tolerance:±30%
Current Rating (Amps):4.6 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):29mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max):0.236" (6.00mm)