BWCS0023171522NG00
Description
FIXED IND 22NH 500MA 220MOHM SMD
DataSheet
BWCS0023171522NG00 PDF
Material - Core:Ceramic
Inductance:22 nH
Tolerance:±2%
Current Rating (Amps):500 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):220mOhm Max
Q @ Freq:55 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant:2.6GHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:250 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:0907
Size / Dimension:0.093" L x 0.068" W (2.35mm x 1.73mm)
Height - Seated (Max):0.060" (1.52mm)