SBC9-331-671
Description
FIXED IND 330UH 670MA 580 MOHM
DataSheet
SBC9-331-671 PDF
Type Description
Series:SBC
Material - Core:Ferrite
Inductance:330 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):670 mA
Current - Saturation (Isat):1.6A
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):580mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-20°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:10 kHz
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial, Vertical Cylinder
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.472" Dia (12.00mm)
Height - Seated (Max):0.472" (12.00mm)