CD104NP-150MC
Manufacturer
Sumida Corporation
VIGOR # :
Description
FIXED IND 15UH 1.87A 70 MOHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
CD104NP-150MC PDF
Type Description
Series:CD104
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:-
Inductance:15 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):1.87 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):70mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:25.1MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:2.52 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.394" L x 0.354" W (10.00mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max):0.177" (4.50mm)