CDRH64BNP-120MC-B
Description
FIXED IND 12UH 1.2A 130 MOHM SMD
DataSheet
CDRH64BNP-120MC-B PDF
Type Description
Series:CDRH64B
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Material - Core:Ferrite
Inductance:12 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):1.2 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):130mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:1 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.244" L x 0.232" W (6.20mm x 5.90mm)
Height - Seated (Max):0.197" (5.00mm)