CDR6D23MNNP-180NC
Manufacturer
Sumida Corporation
VIGOR # :
Description
FIXED IND 18UH 1A 158.8 MOHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
CDR6D23MNNP-180NC PDF
Type Description
Series:CDR6D23MN
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:Ferrite
Inductance:18 µH
Tolerance:±25%
Current Rating (Amps):1 A
Current - Saturation (Isat):1.3A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):158.8mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.256" L x 0.256" W (6.50mm x 6.50mm)
Height - Seated (Max):0.098" (2.50mm)