CDRH5D28RNP-6R0NC
Description
FIXED IND 6UH 1.7A 41.9 MOHM SMD
DataSheet
CDRH5D28RNP-6R0NC PDF
Type Description
Series:CDRH5D28R
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:Ferrite
Inductance:6 µH
Tolerance:±30%
Current Rating (Amps):1.7 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):41.9mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.236" L x 0.232" W (6.00mm x 5.90mm)
Height - Seated (Max):0.118" (3.00mm)