BWCS001610087N5G00
Description
FIXED IND 7.5NH 700MA 106 MOHM
DataSheet
BWCS001610087N5G00 PDF
Material - Core:Ceramic
Inductance:7.5 nH
Tolerance:±2%
Current Rating (Amps):700 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):106mOhm Max
Q @ Freq:28 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant:4.8GHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:250 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package:0603
Size / Dimension:0.063" L x 0.040" W (1.60mm x 1.02mm)
Height - Seated (Max):0.040" (1.02mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
IMC1812BN330J
IMC1812BN330J
FIXED IND 33UH 160MA 4 OHM SMD
LQH2HPZR47NJRL
LQH2HPZR47NJRL
FIXED IND 470NH 2.75A 37.2 MOHM
SC30150KT
SC30150KT
FIXED IND 15UH 251MA 2.8 OHM TH
BWCS001610087N5G00
BWCS001610087N5G00
FIXED IND 7.5NH 700MA 106 MOHM