BWVF00303015100M00
Description
FIXED IND 10UH 1A 360 MOHM SMD
DataSheet
BWVF00303015100M00 PDF
Material - Core:Ferrite
Inductance:10 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):1 A
Current - Saturation (Isat):1.06A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):360mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:1 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):0.059" (1.50mm)