CDRH73NP-821MC-B
Description
FIXED IND 820UH 180MA 6.54 OHM
DataSheet
CDRH73NP-821MC-B PDF
Type Description
Series:CDRH73
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:Ferrite
Inductance:820 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):180 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):6.54Ohm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:1 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Height - Seated (Max):0.134" (3.40mm)