BKPB002016102R2MA2
Description
FIXED IND 2.2UH 1A 130MOHM SMD
DataSheet
BKPB002016102R2MA2 PDF
Material - Core:Ferrite
Inductance:2.2 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):1 A
Current - Saturation (Isat):400mA
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):130mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:3 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0806 (2016 Metric)
Supplier Device Package:0806
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)