CDR6D28MNNP-470NC
Description
FIXED IND 47UH 720MA 458.8 MOHM
DataSheet
CDR6D28MNNP-470NC PDF
Type Description
Series:CDR6D28MN
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Material - Core:Ferrite
Inductance:47 µH
Tolerance:±25%
Current Rating (Amps):720 mA
Current - Saturation (Isat):1.05A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):458.8mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.256" L x 0.256" W (6.50mm x 6.50mm)
Height - Seated (Max):0.118" (3.00mm)