XFHCL6-330M
Manufacturer
XFMRS
VIGOR # :
Description
FIXED IND 33UH 2A 240MOHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
XFHCL6-330M PDF
Type Description
Series:XFHCL6
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Molded
Material - Core:-
Inductance:33 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):2 A
Current - Saturation (Isat):2.5A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):240mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:11MHz
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:-
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.280" L x 0.260" W (7.10mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):0.118" (3.00mm)