L101247A-135L
Description
0.135UH, 15%, 0.125MOHM, 95AMP M
DataSheet
L101247A-135L PDF
Material - Core:Ferrite
Inductance:135 nH
Tolerance:±15%
Current Rating (Amps):78 A
Current - Saturation (Isat):95A
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):0.125mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test:500 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.394" L x 0.252" W (10.00mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max):0.472" (12.00mm)