SRP5030C-2R2M
Description
FIXED IND 2.2UH 7A 32 MOHM SMD
DataSheet
SRP5030C-2R2M PDF
Type Description
Series:SRP5030C
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:Metal
Inductance:2.2 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):7 A
Current - Saturation (Isat):8A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):32mOhm Max
Q @ Freq:20 @ 100kHz
Frequency - Self Resonant:30MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.224" L x 0.205" W (5.70mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max):0.118" (3.00mm)