BWVH002520122R2MH1
Description
FIXED IND 2.2UH 2A 99 MOHM SMD
DataSheet
BWVH002520122R2MH1 PDF
Type Description
Series:BWVH
Type:-
Material - Core:-
Inductance:2.2 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):2 A
Current - Saturation (Isat):2.2A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):99mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:1 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.049" (1.25mm)