BWVS006060452R2M00
Description
FIXED IND 2.2UH 5.1A 18.4 MOHM
DataSheet
BWVS006060452R2M00 PDF
Material - Core:Ferrite
Inductance:2.2 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):5.1 A
Current - Saturation (Isat):8.8A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):18.4mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):0.185" (4.70mm)