BWVF003030151R0M00
Description
FIXED IND 1UH 3A 54 MOHM SMD
DataSheet
BWVF003030151R0M00 PDF
Material - Core:Ferrite
Inductance:1 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):3 A
Current - Saturation (Isat):3.4A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):54mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:1 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):0.059" (1.50mm)