BWVS00808040220M00
Description
FIXED IND 22UH 2.6A 80 MOHM SMD
DataSheet
BWVS00808040220M00 PDF
Material - Core:Ferrite
Inductance:22 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):2.6 A
Current - Saturation (Isat):2.8A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):80mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max):0.165" (4.20mm)