MLP2520H2R2ST
Manufacturer
TDK Corporation
VIGOR # :
Description
FIXED IND 2.2UH 1.5A 104 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
MLP2520H2R2ST PDF
Type Description
Series:MLP
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Multilayer
Material - Core:Ferrite
Inductance:2.2 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):1.5 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):104mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:2 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1008 (2520 Metric)
Supplier Device Package:1008 (2520 Metric)
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.047" (1.20mm)