SP1812-184H
Description
FIXED IND 180UH 172MA 6.7 OHM
DataSheet
SP1812-184H PDF
Type Description
Series:SP1812
Material - Core:Ferrite
Inductance:180 µH
Tolerance:±3%
Current Rating (Amps):172 mA
Current - Saturation (Isat):154mA
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):6.7Ohm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:1 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max):0.134" (3.40mm)