BPSD000605454R7K00
Description
FIXED IND 4.7UH 37.2MOHM SMD
DataSheet
BPSD000605454R7K00 PDF
Material - Core:-
Inductance:4.7 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):-
Current - Saturation (Isat):2.3A
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):37.2mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:7.96 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.228" L x 0.205" W (5.80mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max):0.193" (4.90mm)