ASPI-0315S-270M-T
Description
FIXED IND 27UH 280MA 470 MOHM
DataSheet
ASPI-0315S-270M-T PDF
Type Description
Series:ASPI-0315S
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:27 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):280 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):470mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.146" L x 0.146" W (3.70mm x 3.70mm)
Height - Seated (Max):0.071" (1.80mm)