AWVS00505020220M00
Description
FIXED IND 22UH 1A 260 MOHM SMD
DataSheet
AWVS00505020220M00 PDF
Type Description
Series:AWVS
Material - Core:Ferrite
Inductance:22 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):1 A
Current - Saturation (Isat):1A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):260mOhm
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.087" (2.20mm)