CML0306-4N3-HNH
Manufacturer
Delta Electronics
VIGOR # :
Description
FIXED IND 4.3NH 300MA 400 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
CML0306-4N3-HNH PDF
Type Description
Series:CML0306
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Type:Thin Film
Material - Core:-
Inductance:4.3 nH
Tolerance:±3%
Current Rating (Amps):300 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):400mOhm Max
Q @ Freq:4 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:6GHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:100 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package:0201
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.61mm x 0.31mm)
Height - Seated (Max):0.013" (0.33mm)