BSPQ000603041N5B00
Manufacturer
Chilisin Electronics
VIGOR # :
Description
THIN FILM RF INDUCTOR,HIGH Q
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
BSPQ000603041N5B00 PDF
Type Description
Series:*
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Thick Film
Material - Core:Ceramic
Inductance:1.5 nH
Tolerance:±0.1nH
Current Rating (Amps):1 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):50mOhm Max
Q @ Freq:20 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant:12GHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:500 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package:0201
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)