MCQ1V2012-R220-R
Description
FIXED IND 220NH 250MA 300 MOHM
DataSheet
MCQ1V2012-R220-R PDF
Type Description
Series:MCQ1V2012
Material - Core:-
Inductance:220 nH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):250 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):300mOhm Max
Q @ Freq:20 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:170MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:25 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package:0805
Size / Dimension:0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max):0.043" (1.10mm)