BSCH00100505R22JCS
Description
FIXED IND 220NH 100MA 4.2OHM SMD
DataSheet
BSCH00100505R22JCS PDF
Material - Core:Ceramic
Inductance:220 nH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):100 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):4.2Ohm Max
Q @ Freq:8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:500MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package:0402
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)