BWVS005050203R3M00
Description
FIXED IND 3.3UH 2.8A 48 MOHM SMD
DataSheet
BWVS005050203R3M00 PDF
Material - Core:Ferrite
Inductance:3.3 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):2.8 A
Current - Saturation (Isat):3A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):48mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.087" (2.20mm)