AMPLA1707S-470MT
Description
FIXED IND 47UH 8.7A 55 MOHM SMD
DataSheet
AMPLA1707S-470MT PDF
Type Description
Series:AMPLA1707S
Package:Tape & Reel (TR)
Material - Core:Carbonyl Powder
Inductance:47 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):8.7 A
Current - Saturation (Isat):16A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):55mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.693" L x 0.665" W (17.60mm x 16.90mm)
Height - Seated (Max):0.276" (7.00mm)