SQ4126-5R6MHF
Description
5.6UH, 20%, 8.6MOHM, 9.4AMP MAX.
DataSheet
SQ4126-5R6MHF PDF
Material - Core:Ferrite
Inductance:5.6 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):9.4 A
Current - Saturation (Isat):9.4A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):9.169mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.406" L x 0.323" W (10.30mm x 8.20mm)
Height - Seated (Max):0.262" (6.65mm)