MHW2618HBSG4R7K
Description
FIXED IND 4.7UH 28A 2.86 MOHM
DataSheet
MHW2618HBSG4R7K PDF
Material - Core:-
Inductance:4.7 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):28 A
Current - Saturation (Isat):61.2A
Shielding:-
DC Resistance (DCR):2.86mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:1.098" L x 1.098" W (27.94mm x 27.94mm)
Height - Seated (Max):0.700" (17.78mm)