MMD-12FD-1R0M-V1-RU
Description
FIXED IND 1UH 32A 2MOHM SMD
DataSheet
MMD-12FD-1R0M-V1-RU PDF
Type Description
Series:V1
Package:Tape & Reel (TR)
Material - Core:Metal
Inductance:1 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):32 A
Current - Saturation (Isat):49A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):2mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.520" L x 0.508" W (13.20mm x 12.90mm)
Height - Seated (Max):0.252" (6.40mm)