BWVS006060454R7M00
Description
FIXED IND 4.7UH 3.9A 31 MOHM SMD
DataSheet
BWVS006060454R7M00 PDF
Material - Core:Ferrite
Inductance:4.7 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):3.9 A
Current - Saturation (Isat):6.7A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):31mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):0.185" (4.70mm)