LMLP0303N4R7CTAR
Manufacturer
Elco (AVX)
VIGOR # :
Description
FIXED IND 4.7UH 780MA 190 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
LMLP0303N4R7CTAR PDF
Type Description
Series:LMLP
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:Ferrite
Inductance:4.7 µH
Tolerance:±30%
Current Rating (Amps):780 mA
Current - Saturation (Isat):750mA
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):190mOhm
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)