BSCH00160808R27J00
Description
FIXED IND 270NH 150MA 2.2OHM SMD
DataSheet
BSCH00160808R27J00 PDF
Material - Core:Ceramic
Inductance:270 nH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):150 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):2.2Ohm Max
Q @ Freq:8 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant:470MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:50 MHz
Supplier Device Package:0603
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.037" (0.95mm)