BPSD000504322R2K00
Manufacturer
Chilisin Electronics
VIGOR # :
Description
FIXED IND 2.2UH 47MOHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
BPSD000504322R2K00 PDF
Type Description
Series:BPSD
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:-
Inductance:2.2 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):-
Current - Saturation (Isat):2.6A
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):47mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:7.96 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.177" L x 0.157" W (4.50mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):0.138" (3.50mm)