AMPLA7030S-1R2MT
Description
FIXED IND 1.2UH 10A 12 MOHM SMD
DataSheet
AMPLA7030S-1R2MT PDF
Type Description
Series:AMPLA7030S
Package:Tape & Reel (TR)
Material - Core:Carbonyl Powder
Inductance:1.2 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):10 A
Current - Saturation (Isat):20A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):12mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.287" L x 0.260" W (7.30mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):0.118" (3.00mm)