DHP106095S-8R2MHF
Description
8.2UH, 20%, 2.2MOHM, 39.4AMP MAX
DataSheet
DHP106095S-8R2MHF PDF
Material - Core:Ferrite
Inductance:8.2 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):31 A
Current - Saturation (Isat):39.4A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):2.2mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test:300 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:1.063" L x 0.724" W (27.00mm x 18.40mm)
Height - Seated (Max):0.949" (24.10mm)