SLM43328A-R51MHF
Manufacturer
ITG Electronics, Inc.
VIGOR # :
Description
0.51UH, 20%, 0.93MOHM, 33AMP MAX
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
SLM43328A-R51MHF PDF
Type Description
Series:SLM43328
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:Ferrite
Inductance:510 nH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):29 A
Current - Saturation (Isat):33A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):0.93mOhm
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.433" L x 0.315" W (11.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max):0.315" (8.00mm)