SM2518-3R3MHF
Description
3.3UH, 20%, 19.9MOHM, 12AMP MAX.
DataSheet
SM2518-3R3MHF PDF
Type Description
Series:SM2518
Material - Core:Metal
Inductance:3.3 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):8 A
Current - Saturation (Isat):12A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):20.9mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.270" L x 0.255" W (6.86mm x 6.47mm)
Height - Seated (Max):0.197" (5.00mm)