SLA40476B-100L
Manufacturer
ITG Electronics, Inc.
VIGOR # :
Description
100NH, 15%, 0.125MOHM, 125A MAX.
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
SLA40476B-100L PDF
Type Description
Series:SLA40476B
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:Ferrite
Inductance:100 nH
Tolerance:±15%
Current Rating (Amps):77 A
Current - Saturation (Isat):125A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):0.125mOhm
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test:500 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.394" L x 0.236" W (10.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):0.472" (12.00mm)