MPI2512V2-1R0-R
Description
FIXED IND 1UH 3.3A 44MOHM SMD
DataSheet
MPI2512V2-1R0-R PDF
Material - Core:-
Inductance:1 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):3.3 A
Current - Saturation (Isat):4.4A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):44mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:70MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:1 MHz
Supplier Device Package:1008
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.049" (1.25mm)